Error message

  • Notice: Undefined index: menu-mcms-categories in menu_block_view() (line 486 of /var/www/vhosts/tomaszbar.pl/modules/menu/menu.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tomaszbar.pl/includes/menu.inc).

Piecza nad nestorami w ich mieszkaniu

Ostatnio dodane

Współczesność często stawia nas obecnie w sytuacji, w której stajemy się opiekunami osoby starszej. Związane jest to z coraz większym starzeniem się naszej ludności i rosnącym odsetkiem starszych osób w społeczeństwie.


Osoba starsza bez wątpliwości najlepiej się czuje w znanym sobie otoczeniu, pośród dawnych przedmiotów oraz przyzwyczajeń.


propozycje
Author: C x 2
Source: http://www.flickr.com


Pomimo największych starań ciężko jest odtworzyć klimat domku w szPITalnych warunkach lub ośrodkach opiekuńczych. Nestorzy, nawet ci obciążeni wieloma chorobami i pozbawieni sprawności cielesnej mogą pomieszkiwać we własnym domu, pod warunkiem zapewnienia im ciągłej opieki drugiej osoby, nadzoru nad ich bezpieczeństwem jak też pomocy przy codziennych działaniach domowych oraz toalecie. Konieczne mogą okazać się także przeróbki sprzętów meblowych a także dostosowanie pomieszczeń do zmieniających się potrzeb nestora. Niekiedy niezbędne stają się wózki inwalidzkie.


Na pewno potrzebne jest wiele wytrwałości jak też zrozumienia. Piecza nad osobą w podeszłym wieku wymaga spostrzeżenia, że nestor realizuje wszystkie czynności o wiele wolnej, gubi się w do tej pory znanych sobie procedurach a także zapomina. Jest to połączone z toczącym się procesem demencyjnym, jaki występuje u znacznego odsetka osób po siedemdziesiątym roku życia albo też być zmianą fizjologiczną, połączoną z wiekiem oraz zanikami w obszarze OUN. Nie powinno się pospieszać osoby w podeszłym wieku, wymagać od niej spełniania skomplikowanych poleceń lub denerwować się z przyczyny kolejnej zapomnianej kwestii.
Aby zapewnić seniorowi optymalny komfort powszedniego funkcjonowania, nieraz konieczne są drobne przeróbki mieszkania a także jego wyposażenia. W tymże celu odwiedź sklep z akcesoriami dla osób starszych.