Error message

  • Notice: Undefined index: menu-mcms-categories in menu_block_view() (line 486 of /var/www/vhosts/tomaszbar.pl/modules/menu/menu.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tomaszbar.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju ryzyko jest związane z kupnem opon używanych? Czy opłaci się zdecydować na tego typu zakup?

Ostatnio dodane

Zakup opon do samochodu to z reguły spory wydatek. Gdy nadchodzi czas zamiany opon na te zimowe, a my wiemy, iż stare już do niczego się nie nadają, to często rozważamy zakup takich używanych.


bielizna - ogląd
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Czy opłaca się kupować opony z drugiej ręki? Z czym wiąże się ta decyzja?


Argumentem, jaki nęci kierowców, gdy chodzi o kupno używanych opon jest na pewno niższa cena. Nie powinno to dziwić, iż takie rozważania są brane pod uwagę, gdy mówimy o oszczędności rzędu 50% kwoty, jaką normalnie trzeba byłoby wydać na nowe opony nowa opona. Jednak na pewno trzeba się nad tym zastanowić. Ryzykowne może okazać się chociażby to, że maksymalny bezpieczny wiek, do którego opony mogą być użytkowane, to pięć lat. Po tym czasie niekoniecznie będą zachowywały wszystkie właściwości. Poza tym, spore znaczenie ma również to, jak są przechowywane opony, jak też to jak są używane. Opony nie muszą mieć sporo lat, jednak mogą nie być w dobrym stanie na skutek nieodpowiedniej eksploatacji.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Chcesz kolejne? Wobec tego jesteśmy w witrynie (http://olejnik.pl/) - należy wejść w ten link i czytać szczegółowe wiadomości.

Warto w związku z tym sprawdzić te informacje zanim zdecydujemy się na kupno.


nowe opony
Source: pixabay.com


Nabywając używane opony dobrze jest sprawdzić bieżnik. Nowe opony mają bieżnik głęboki na około 8-10 mm. Natomiast po czasie bieżnik jest płytszy, co skutkuje gorszym trzymaniem się drogi, a co za tym idzie zagrożeniem dla ludzi jadących samochodem zimowa opona . Kolejnym zagrożeniem może okazać się także nierównomierne zużycie bieżnika, jak też inne uszkodzenia, których tak na dobrą sprawę często nie zobaczymy gołym okiem.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta problematyka, bez wahania zobacz również to użyteczne opracowanie, gdyż zobaczysz tam bardzo ciekawe informacje.

Wychodzą po czasie już w trakcie jazdy.
Dlatego z pewnością opłaca się dobrze obejrzeć opony nim zdecydujemy się na zakup, choć tak naprawdę największą pewność oraz spokój mamy wtedy, kiedy wybierzemy opony nowe.