Error message

  • Notice: Undefined index: menu-mcms-categories in menu_block_view() (line 486 of /var/www/vhosts/tomaszbar.pl/modules/menu/menu.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tomaszbar.pl/includes/menu.inc).

Jak zgromadzić wyprawkę dla niemowlaka, kiedy domowy budżet będzie wymagał dużego rozsądku.

Ostatnio dodane

Kiedy w jakiejś rodzinie ma przyjść na świat dziecko, jego rodzice już parę miesięcy przed terminem zaczynają przygotowania do przyjęcia potomka w swoim domu. Przede wszystkim gromadzona jest kompleksowa wyprawka dla dziecka w postaci łóżeczka z pościelą, wanienki oraz wszelkich kosmetyków pielęgnacyjnych. W dalszej kolejności kupuje się niemowlęce ubranka, czyli po kilka lub lepiej więcej niż dziesięć par pajacyków, kaftaników oraz rzecz jasna jakąś liczbę pieluszek.

matka z dzieckiem
Author: thepipe26
Source: http://www.flickr.com
Jednak zapas ten to w rzeczywistości dopiero początek kosztów, gdyż trzeba jeszcze zastanowić sie nad tym, czy i jak długo maluch ma być karmiony piersią. Jeżeli przyszła mama nie zamierza ani trochę karmić piersią, powinno się odpowiednio wcześnie zakupić cały zestaw do karmienia noworodka, czyli smoczki, butelki oraz sterylizator. Po urodzeniu od samego początku będzie potrzebne odpowiednie mleko modyfikowane, a do tego nie zawadzi mieć pod ręką herbatki dla malucha na kolkę i inne dolegliwości - wejdź na stronę.

Chcąc zapewnić dziecku odpowiednie warunki, rodzice nie szczędzą grosza, płacąc ogromne kwoty za wszystkie bardziej i mniej potrzebne akcesoria. A firmy, które handlują akcesoriami dziecięcymi zadowolone będą zacierać ręce. Jest bowiem wiadome, że dzieci na pewno będą się rodzić, a rodzice z różnych powodów nie bardzo zważają na ceny tego, co kupują. Lecz czy kupowanie coraz to nowych zestawów ubrań, ręczników, wanienek, podgrzewaczy i zabawek dla niemowlaka jest naprawdę niezbędne. Czy dziecko w ogóle zauważy, że zasypia w nowiutkim łóżeczku, a to co właśnie mu się wylało brudzi nieskazitelnie czysty kaftanik.dziecko z maskotką
Author: Jillian
Source: http://www.flickr.com
Odpowiedź chyba będzie jasna. Zatem lepiej poszukać pośród znajomych i rodziny osób, mających nieco starsze pociechy i z chęcią sprzedadzą niektóre zbyteczne im już akcesoria. Ubranka po noworodkach są zwykle nie zniszczone, gdyż maluch rośnie tak szybko, że nie zdąża ich w żaden sposób zniszczyć. Butelki, jakie komuś są będą niepotrzebne, da się bardzo dokładnie wymyć i wystarczy dokupić nowe smoczki, aby mieć pełny porządny komplet. A używane łóżeczko, o ile zrobiono je z solidnego materiału, może posłużyć nie tylko własnemu dziecku, ale jeszcze potem można je sprzedać.