Error message

Notice: Undefined index: menu-mcms-categories in menu_block_view() (line 486 of /var/www/vhost/tomaszbar.pl/modules/menu/menu.module).

Jak szukać dziecięcych zabawek, aby były one w pełni bezpieczne, a równocześnie mogły czegoś nauczyć.

Ostatnio dodane

Każde dziecko uwielbia się bawić zabawkami, doskonale wiedzą o tym także dorośli, którzy wręczają im je przy różnych okazjach. A że takich okazji raczej nie będzie brakować, to i dzieciom zabawek cały czas będzie przybywać, z jednych wyrastają i przestają się nimi bawić, ale na ich miejsce otrzymują kolejne. Niestety część dorosłych nie do końca przemyślanie kupuje zabawki, czy to dla swoich dzieci czy jako upominek dla chrześniaków czy wnuków.
zabawki dla dzieci
Author: U.S. Army Corps of Engineers
Source: http://www.flickr.com
Sklepowe półki aż się uginają pod ogromną ilością zabawek, więc teoretycznie jest w czym wybierać. Jednak przy wybieraniu zabawek dla dzieci powinno się kierować kilkoma ważnymi regułami, dzięki jakim mogą one dostarczyć nie tylko bardzo dużo radości, ale również będą zupełnie bezpieczne . Przy małych dzieciach to właśnie bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie, należy koniecznie o tym pamiętać wybierając zabawkę dla malucha do trzech lat. Zabawki w tym przedziale wiekowym nie mogą posiadać żadnych wystających krawędzi ani elementów, które dałoby się oderwać, bo mogłoby to spowodować zranienie lub niezwykle niebezpieczne zadławienie.

Zabawki dla 5 latka już takich obostrzeń nie mają, chociaż oczywiście trzeba sprawdzić ich jakość. Niestety w wielu sklepach da się zakupić byle jakie, importowane z chin zabawki, które niestety mają bardzo kiepską jakość. Nawet jeśli posiadają niezbędne certyfikaty, to możliwości małych rączek są tak ogromne, że prawie od razu ulegają one uszkodzeniu. Takie sytuacje nie tylko powodują wielki żal u dzieci z powodu utraty zabawki, ale również mogą być niekiedy niebezpieczne, gdy na przykład pozostanie ostra krawędź . Z tego też powodu znacznie lepszym wyjściem jest kupno zabawek może trochę droższych, ale długopisy z kamerą – zobacz markowych, co do których można być pewnym, że ich jakość będzie należyta. Podczas wybierania zabawek warto też mieć na uwadze to, aby rozwijały one zdolności malucha. Bardzo dobrze sprawdzają się w tej roli kreatywne zabawki dla dzieci, dzięki którym mali odkrywcy nie tylko będą się świetnie bawić, ale również sporo się nauczą w czasie tej zabawy.