Error message

  • Notice: Undefined index: menu-mcms-categories in menu_block_view() (line 486 of /var/www/vhosts/tomaszbar.pl/modules/menu/menu.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tomaszbar.pl/includes/menu.inc).

Jak powinna wyglądać piecza nad osobami starszymi w ich domu?

Ostatnio dodane

Nestorzy, nawet ci obciążeni chorobami i pozbawieni sprawności fizycznej są w stanie przebywać we własnym domku, pod warunkiem zagwarantowania im stałej opieki drugiej osoby, nadzoru nad ich bezpieczeństwem jak też pomocy przy codziennych domowych czynnościach oraz toalecie.


Konieczne wtenczas mogą się okazać także przeróbki mebli a także przystosowanie pomieszczeń do zmieniających się wymogów seniora.
Nadzwyczaj istotne jest jak najstaranniejsze usuwanie możliwości upadku seniora. Oznacza to eliminację niewielkich dywaników bądź mat, na których nietrudno o pośliźnięcie. W umywalni, która statystycznie jest najczęstszym miejscem, w którym dochodzi do upadków, należy zainstalować specjalne uchwyty w ścianie, dzięki jakim senior będzie w stanie asekurować się, gdy w pobliżu nie ma nikogo, kto zapewniłby jej stabilność. Podobny uchwyt bywa pomocny również przy łóżku, aby uprościć podniesienie się z poziomej pozycji. Przydać może się też chodzik dla seniora.
Jeśli nestor porusza się na inwalidzkim wózku, istotne jest aby potrzebne mu przedmioty spoczywały w zasięgu jego wzroku oraz możliwości uchwycenia. Tyczy się to też mydelniczki, zwierciadeł bądź kubeczka na szczoteczkę w umywalni. Kiedy senior ma kłopoty z pamięcią bardzo pomocne będzie podpisywanie szuflad z najistotniejszymi rzeczami. Dla osób przyjmujących dużą ilość medykamentów pomocne okazują się specjalne pudełka, grupujące dawki tabletek na rozmaite pory dnia.
Umożliwia to kontrolę nad terapią jak też zapobiega omyłce lub pominięciu którejś z dawek. U niektórych podopiecznych niezbędne może okazać się także zabezpieczanie posłania chorego na okres nocny, ażeby uniemożliwić wypadnięcie chorego.