Error message

  • Notice: Undefined index: menu-mcms-categories in menu_block_view() (line 486 of /var/www/vhosts/tomaszbar.pl/modules/menu/menu.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tomaszbar.pl/includes/menu.inc).

Jak dobrać wagę dla swoich potrzeb? Na co należy zwrócić uwagę?

Ostatnio dodane

Każdy z nas kontroluje dzisiaj, swoją wagę, lecz nigdy będziemy całkowicie pewni, czy aby konkretna waga wskazuje odpowiednią wartość. Machamy ręką oraz mówimy, iż ważymy w przybliżeniu albo “około”, a możemy przecież kupić perfekcyjną, należy tylko wiedzieć, co jest istotne.
Wagi dzielimy na dwa modele. Jedna z opisywanych wag to waga mechaniczna, jaka posiada - jak wskazuje sama nazwa – analogowy mechanizm. Taki pomiar można kontrolować za pomocą ruchomej wskazówki, jaka umieszczona jest na zegarze z podziałką. Przy każdym ważeniu musimy zerować licznik przy pomocy odpowiedniego pokrętła. Następny rodzaj – to waga elektroniczna posiadająca cyfrowy układ wskazujący, można więc sprawdzić dokładniej, jak wiele ważymy -


Oprócz zwykłego pomiaru takowa waga może posiadać różnorakie specjalne funkcje, jak pomiar poziomu płynu w organizmie czy poziom jego tkanki tłuszczowej. Są trzy wskaźniki, na które warto zwrócić naszą uwagę. Pierwszy z nich to zakres pomiaru, czyli minimalne oraz maksymalne obciążenie wagi. Ten przedział wyrażamy w kilogramach. Maksymalny zakres wyniesie od 120 do 270 kilogramów, minimalny zaczyna się od 2 kg. Waga osobowa musi posiadać wysoką precyzję pomiaru, szczególnie jak zamierzamy dokładnie skontrolować swoją wagę - waga osobowa.


Drużyna rugby kobiet
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Wagi łazienkowe mogą ważyć z dokładnością licząc 1 kilograma aż do 100 g. Mechaniczne wagi od 1 kg do 500 g, a elektroniczne wagi zaś od 500 aż do 50 g. Jak widzimy więc, elektroniczne wagi będą tutaj najbardziej dokładne.
Jeżeli jednak zdecydujemy się na taką wagę elektroniczną to zwróćmy uwagę na zasilanie, bo wszystkie tego typu będą zasilane bateriami. Jedyna różnica odnosi się co do ilości i rodzaju tejże baterii.