Error message

  • Notice: Undefined index: menu-mcms-categories in menu_block_view() (line 486 of /var/www/vhosts/tomaszbar.pl/modules/menu/menu.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/tomaszbar.pl/includes/menu.inc).

Co miast żarówek - nowoczesne źródła światła

Ostatnio dodane

Halogeny, świetlówki, diody LED - są to źródła światła, jakie zamieniły tradycyjne żarówki. Jednakże ostatnimi czasy najogromniejszą karierę robią LED-y. Nie są to już maleńkie diody pasujące wyłącznie do poniektórych lamp czy paski subtelnie podświetlające ściany, meble albo schodki.


Dziś lampy LED mają kształty klasycznych halogenów a także gwinty pozwalające użytkować je we wszystkich oprawach.


Jeżeli dołożyć do tego energooszczędność, to nie ma się co zdumiewać, iż wytwórcy jako najnowocześniejsze uznają właśnie LED-y. Dzięki wielorakości kształtów, a także typowym trzonkom, możemy je stosować w oprawach jako substytuty tradycyjnych żarówek (dla przykładu popularnej "60"). Przyzwyczajeni jesteśmy, że kupując źródło światła zwracamy uwagę na jego siłę (W) - Ale w wypadku LED ważniejsza od siły jest wartość strumienia świetlnego przekazywana w lumenach (lm), jaka podkreśla ilość wydzielanego światła. Im większa ilość lumenów, tym więcej blasku emitują dane naświetlacze LED. Od czasu gdy pokazały się na rynku świetlówki i halogeny, zaczęło się więcej mówić o temperaturze barwy blasku. Tradycyjne świetlówki dawały światło ciepłe, wręcz trochę żółte. Nowoczesne źródła światła wysyłają nie jedynie ciepłe światło, ale i chłodniejsze, a nawet zimne. Stąd nabywając LED-y kierujmy uwagę na temperaturę barwową przekazywaną w Kelwinach (K) - .


fryzury
Author: Racoon
Source: Racoon


Atrakcyjnym podejściem są lampy LED, jakimi możesz kierować za pomocą tabletu lub smartfona. Korzystając z łączności przez Wi-Fi lub Blutooth można nie tylko światło świecić jak też gasić, ale także zmieniać jasność jak też temperaturę barwy.

Podobnie emocjonujące artykuły znajdziesz w analogicznym serwisie. Jeżeli masz ochotę je przeczytać - zobacz pod linkiem nagrzewnice warszawa, który jest tutaj!

Starczy puknąć palcem w ekran smartfona.
Z pomocą oprogramowania można również źródła światła w taki sposób ustawić, aby kiedy wyciszymy dzwonek telefonu, wyselekcjonowana lampa migała, gdy ktoś do nas telefonuje. Kapitalne, gdy dzieciątko przed chwilą wreszcie usnęło. Panele LED to solidność jak też oszczędność.